Poznaj nową kolekcję zimową Anekke Voice, inspirowaną historią Violi Desmond

Interesujesz się modą i cenisz marki, które niosą ze sobą wartościowy przekaz? Poznaj kolekcję Anekke Voice! Znajdziesz w niej akcesoria inspirowane historią pewnej wyjątkowej kobiety. Sprawdź, kim była Viola Desmond i dlaczego znalazła się w kręgu zainteresowania projektantów. Obejrzyj unikalne torebki, portfele i etui na karty.

Anekke Voice - torebki, torby, portfele oraz etui na karty kredytowe

Anekke Voice

Hiszpańska marka Anekke znana jest z oryginalnego wzornictwa. Czerpie inspiracje z różnych źródeł, takich jak muzyka lat 80., krajobraz afrykańskiej sawanny, kosmos lub kultura Islandii. Nic więc dziwnego, że kolekcja Voice nawiązuje do historii sławnej działaczki. Akcesoria z wzorami opartymi na jej motywach niosą ze sobą konkretny przekaz. Ich zadaniem jest oddanie hołdu Violi Desmond oraz pokazanie, że:

  • w życiu ważny jest szacunek dla drugiego człowieka,
  • warto sprzeciwiać się niesprawiedliwości i bronić słabszych,
  • dyskryminacja rasowa jest zła i bezpodstawna,
  • kobiety mają siłę.

Mimo wielu trudności, Viola rozwijała się i spełniała swe marzenia. Otworzyła własny salon kosmetyczny i zawalczyła o swoje prawa. Jej głos został zauważony, a bohaterstwo się opłaciło. Anekke Voice to kolekcja, która dodaje odwagi i skłania do wiary w dobro oraz troskę o drugiego człowieka. Jakie akcesoria można w niej znaleźć?

Torebka na ramię

Największą popularnością wśród klientek cieszą się torebki Anekke. Ciekawą propozycją jest na przykład duża torba na ramię, która została ozdobiona nadrukiem nakłaniającym do pokoju i równouprawnienia pomiędzy wszystkimi ludźmi. Wzór ma typowy dla marki, rysunkowy i spokojny charakter. Model posiada regulowany pasek na ramię, który można łatwo dopasować do swojej sylwetki. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu sprawdzi się przez długi czas intensywnego użytkowania. W komorze głównej, przednich i tylnych kieszonkach zmieszczą się wszystkie potrzebne kobiecie akcesoria.

Torba podróżna

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, z pewnością spodoba Ci się torba podróżna Anekke Voice. Jest bardzo pojemna i została wyposażona w odpinany pasek. Wykorzystasz ją na wycieczce, siłowni, a nawet na spacerze z dzieckiem, ponieważ można przypiąć ją do wózka. Utrzymany w bajkowej stylistyce nadruk nawołuje do szacunku, miłości i szerzenia dobra wśród ludzi. Warto zwrócić uwagę na starannie wykończone detale o różnych odcieniach, które symbolizują równość rasową.

Portfel i etui na karty

Wśród propozycji przygotowanych przez projektantów marki znajduje się też portfel z dwiema przegrodami, które zapinane są na zamek. Ze względu na wymiary można używać go również jako małą torebkę. Ciekawą alternatywą jest etui na karty kredytowe z technologią RFID, która chroni przed nieautoryzowanymi płatnościami i kradzieżą informacji. Oba produkty posiadają nadruk Anekke przewodzącej tłumowi, namawiającej go do równego traktowania wszystkich ras.

Nowa kolekcja Anekke

Zależy Ci na pokoju na świecie? Wyraź to, inwestując w akcesoria inspirowane historią Voli Desmond. Portfele, torby i torebki Anekke nie tylko wyglądają świetnie, ale i nawołują do czynienia dobra i dodają pewności siebie. Skontaktuj się z nami, a dowiesz się więcej na ich temat.

Kim była Viola Desmond?

Viola Desmond była działaczką na rzecz praw człowieka, która broniła praw czarnych Kanadyjczyków. Zakwestionowała dyskryminację rasową w teatrze w New Glasgow w Nowej Szkocji w 1946 r., Odmawiając opuszczenia obszaru teatru, który był nieoficjalnie „tylko biały”. Viola Desmond została aresztowana i oskarżona o naruszenie podatków, ponieważ różnica między miejscem, za które zapłaciła, a miejscem, na którym siedziała, wynosiła jeden cent. Jej sprawa stała się popularnym incydentem dyskryminacji rasowej w historii Kanady. Sprawa oznaczała początek nowoczesnego ruchu na rzecz praw obywatelskich w tym kraju.

Viola Desmond otrzymała pośmiertne ułaskawienie w 2010 r., A rząd Nowej Szkocji przeprasza za jej oskarżenie. Została uhonorowana, stając się pierwszą kobietą urodzoną w Kanadzie, która pojawiła się na rachunku o wartości 10 USD.

Wczesne życie Violi Desmond

Urodzona 6 lipca 1914 r. Viola Irene Desmond miała dziewięcioro rodzeństwa. Chociaż w tamtych czasach było to niezwykłe, jej matka była biała, ojciec był czarny. W młodym wieku Viola zdała sobie sprawę, że lokalnie czarne kobiety w Nowej Szkocji nie mają lokalnych produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Postanowiła się tym zająć. Jednak jako czarna kobieta nie mogła trenować i zostać kosmetyczką w Halifax. Przeprowadziła się do Montrealu, a następnie do Nowego Jorku na szkolenie. Po treningu wróciła do Halifax i otworzyła salon. Otworzyła także szkołę urody dla czarnych kobiet w Nowej Szkocji, gdzie co roku kończy około 15 kobiet.

Aresztowanie Violi Desmond

8 listopada 1946 roku, w wieku 32 lat, Viola udała się do New Glasgow w Nowej Szkocji, aby sprzedać swoje kosmetyki. Po drodze zepsuł się jej samochód i powiedziano jej, że można go naprawić dopiero następnego dnia. Aby zabić czas, Viola postanowiła kupić bilet na film „The Dark Mirror”, który był pokazywany w Roseland Film Theatre. Usiadła na siedzeniu na głównym piętrze, w miejscu, które nieoficjalnie zarezerwowano dla „białych patronów”. Viola Desmond odmówiła, kiedy kazano przenieść się na balkon. Następnie została siłą usunięta, aresztowana i przewieziona do więzienia. Została oskarżona o uchylanie się od płacenia podatków i ukarana grzywną w wysokości 20 USD i 6 USD za sprawę sądową, którą zapłaciła. Po powrocie do Halifax społeczność lokalna zachęciła ją do walki z oskarżeniem w sądzie. Proces karny zakończył się niepowodzeniem, a sprawa została oddalona.

Śmierć

Po nieudanym procesie Desmond zamknęła swoją działalność i przeniosła się do Montrealu, gdzie zarejestrowała się w college'u biznesowym. Później przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie osiadła aż do śmierci 7 lutego 1965 r. Została pochowana na cmentarzu Camp Hill w Halifax w Nowej Szkocji. Od czasu jej śmierci rząd Nowej Szkocji przeprosił za swoją śmierć i przyznał, że było to bezprawne.